#MŁODASTAL jakiej jeszcze nie znacie – Kacper Kasza

#MŁODASTAL jakiej jeszcze nie znacie – Kacper Kasza

#MŁODASTAL jakiej jeszcze nie znacie to nowy cykl artykułów poświęcony w całości podopiecznym Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec.

Kacper Kasza – najmłodszy zawodnik w kadrze rezerw Stali Mielec. Pomimo bardzo młodego wieku (15 lat!) w obecnym sezonie wystąpił już w 9 meczach seniorskiej IV ligi z czego w 5 w podstawowym składzie. Dodatkowo wystąpił w dwóch meczach rozgrywek o Puchar Polski Stali II Mielec.

Kacper, od zawsze wiedziałeś, że chcesz zostać piłkarzem? Jak zaczęła się Twoja przygoda z piłką nożną?

Zawsze chciałem zostać piłkarzem. Moja przygoda z piłką nożną zaczęła się od kiedy tata przyprowadził mnie na pierwszy trening jak miałem 4 lata.

W poprzednim sezonie występowałeś w Centralnej lidze juniorów, w tym swoje mecze rozgrywasz w IV lidze seniorskiej. Czy widzisz jakieś różnice pomiędzy rozgrywkami juniorów, a seniorów?

Na pewno w IV lidze ta gra jest bardziej fizyczna i ostrzejsza niż w Centralnej lidze juniorów. W piłce seniorskiej trzeba grać szybciej piłką, bo jeśli ją przytrzymasz dłużej może się to skończyć stratą. Fizyczność – to jest według mnie ta największa różnica.

Jak oceniasz swoją drużynę, co jest Waszym największym atutem?

Drużynę oceniam bardzo pozytywnie, chłopki potrafią grać w piłę, wiec dobrze się z nimi gra .Na pewno jednym z naszych atutów jest to, że w drużynie panuje dobra atmosfera na boisku jak i poza nim.

Jak często trenujesz, jak wygląda Twój dzień, co Cię motywuje?

Staram się oprócz treningów w klubie robić w tygodniu coś dodatkowo. Można powiedzieć, że mój dzień wygląda codziennie podobnie. Rano oczywiście trzeba iść do szkoły, po szkole na trening, potem chwilka odpoczynku i trening dodatkowy w domu. Moją motywacją jest to, żeby jak najszybciej dostać się do pierwszej drużyny i zadebiutować.

Zdradzisz nam swoje największe marzenie?

Takim moim największym marzeniem jest oczywiście zagranie w reprezentacji. Marzę też o grze w piłkę gdzieś za granicą. Mój cel na najbliższy czas to zacząć trenować z pierwszą drużyną i być coraz bliżej debiutu w ekstraklasie.

KACPER KASZA / ROCZNIK 2007 / NAPASTNIK

Comments are closed.