ZAKOŃCZENIE PROJEKTU AKADEMIA ZDROWIA FKS STAL MIELEC

Właśnie dobiegł końca realizowany przez Naszą Akademię projekt pod nazwą Akademia Zdrowia FKS Stal Mielec. Projekt, który był dedykowany do dzieci i młodzieży Mielca i regionu wzbudził wielkie zainteresowanie. W ramach prowadzonego projektu zrealizowano szereg przedsięwzięć.

Dzięki wsparciu finansowemu FUNDACJI PZU która współfinansowała projekt można powiedzieć, że osiągnęliśmy wielki sukces. szczególnie w zakresie rozpowszechniania ważnych z punktu widzenia sportowca wartości, które dotyczą sportowego trybu życia i kierunków rozwoju młodych ludzi.

Projekt również realizował zadania wychowawcze. Sport wpływa również na rozwój psychiczny młodego człowieka. Przede wszystkim kształtuje pewność siebie. U dziecka, które poprzez aktywność pokonuje własne słabości, wzrasta samoocena i poczucie wartości. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w której młody człowiek zaczyna odnosić pierwsze sportowe sukcesy albo poprawia własne wyniki. Udział w systematycznych treningach oraz rywalizacji w rozgrywanych meczach szczególnie przyczynił się do rozwoju opisywanych zjawisk i kształtowania charakterów młodych ludzi – sportowców Akademii.

W projekcie również uwagę zwracaliśmy na radzenie sobie z porażkami gdyż jest to również bardzo cenna umiejętność, której dzieciom i nastolatkom zwykle brakuje, a która przydaje się zwłaszcza w dorosłym życiu. W przypadku młodego pokolenia porażka, nawet niewielka, potrafi całkowicie podkopać pewność siebie. A ponieważ niepowodzenia są wpisane w sport, młody człowiek musi nauczyć sobie z nimi radzić i wyciągnąć z nich wnioski.
Powyższe tezy i założenia skutecznie wdrażaliśmy podczas codziennych zmagań uczestników projektu.