AKADEMIA PIŁKARSKA PGE FKS STAL MIELEC – PLANY NA JESIEŃ

Jesień już na boiskach.

Zakończyliśmy kolejny etap projektu Akademia Piłkarska PGE FKS Stal Mielec .

Do dzisiaj projekt ten wzbudził bardzo duże zainteresowanie piłką nożną i zdrowym trybem życia  wśród dzieci i młodzieży z Mielca i regionu.

Prowadzone zajęcia sportowe, organizowane wycieczki, wyjścia do kina i w końcu systematyczne treningi piłkarskie pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej stały się znakiem firmowym projektu.

W projekcie zrealizowano I etap testów motorycznych, który pozwoli sztabowi trenerskiemu I zespołu seniorów spojrzeć z innej perspektywy na zawodników Naszej Akademii. Celem tych testów jest wyselekcjonowanie wybitnych zawodników Akademii. Kolejny etap testów już w listopadzie.

Również przeprowadzone zostaną badania na poziomie komórkowym (kontrola ponad 600 wskaźników funkcjonowania organizmu) dla najmłodszych adeptów projektu. Do badań chcemy zaprosić dzieci z grup U11 (2008) i U13 (2006-2007-2008).

 

Także rozpoczęły się testy FMS (Functionl Movment Screen) dla dwóch grup najstarszych Akademii, co ma pomóc zawodnikom stać się lepszym sportowcem i ustrzec się kontuzji i przeciążeń.

 

 

 

Planujemy od listopada aby najmłodsze grupy realizowały zajęcia w hali sportowej.

Dzięki uprzejmości i nawiązanej współpracy z SP 9 w Mielcu na tamtejszej hali sportowej będą miały zajęcia grupy Piłkarskie Przedszkole (2012/2013) oraz Junior F (2010-2011) i Junior E2 (2009).

Dla drużyny Junior E1 (2008) planujemy zajęcia piłkarskie na hali przy ul. Jagiellończyka w ZST. Jednak jak najdłużej chcemy aby grupa ta trenowała na obiekcie odkrytym.

Pozostałe grupy planujemy aby cały okres zimowy trenowały na boisku syntetycznym.

Mamy nadzieję, że aura będzie nam sprzyjać.