Akademia Zdrowia FKS Stal Mielec – zakończony nabór i selekcja.

Mamy za sobą długi okres przyglądania się umiejętnościom dzieci i młodzieży z Mielca oraz regionu.

Rozpoczęty na początku czerwca projekt Akademia Zdrowia FKS Stal Mielec wzbudził zainteresowanie bardzo dużej ilości dzieci i młodzieży.

W ramach prowadzonych zajęć piłkarskich pod okiem trenerów Akademii rywalizowało o miejsce w składzie poszczególnych drużyn około 400 zawodników. Niemalże połowa z nich uzyskała możliwość kontynuowania swojej przygody w wyselekcjonowanych drużynach Akademii.

Poinformowaliśmy wszystkich biorących udział w projekcie zawodników, że mogą kontynuować przygodę z piłką nożną w ośrodkach partnerskich jak Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Mielcu z oddziałami sportowymi o profilu piłka nożna.

Tym samym nie pozostawiamy zawodników samych sobie tylko będziemy cyklicznie organizować konsultacje treningowe oraz turnieje piłki nożnej, gdzie będzie można ponownie pokazać swoje umiejętności piłkarskie i walczyć o miejsce w grupach piłkarskich Akademii.

Zarówno pierwszy jak i drugi ośrodek bezpośrednio współpracuje z Akademią Piłkarską PGE FKS Stal Mielec poprzez udział trenerów Akademii w zajęciach piłkarskich oraz zajęciach ruchowych w ramach planowanych zajęć dydaktycznych.

Do obu ośrodków uczęszczają do szkoły na co dzień również zawodnicy Akademii, którzy pozytywnie przeszli selekcję i dostali się do drużyn reprezentując barwy PGE FKS Stal Mielec w rozgrywkach na szczeblu województwa i na szczeblu centralnym.

Powyższe pokazuje realizację filozofii Akademii, która dąży aby uczestnikami Akademii mogły być dzieci i młodzież ze wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych Mielca i regionu. Dzisiaj zawodnikami grupa piłkarskich Akademii są uczniowie praktycznie ze wszystkich szkół podstawowych z Mielca oraz kilku szkół ponadpodstawowych.

Zapraszamy wszystkich chętnych kochających piłkę nożną do udziału w kolejnych turach naboru i selekcji. Najbliższy termin ukaże się w ogłoszeniach w prasie i na stronach www.