BADANIA NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM W AKADEMII – II TURA

W dniu 25.10.2018 roku od godz. 15.00 odbędą się badania zawodników Akademii z grupy U13 i U11 pod kątem sprawdzenia poziomu minerałów, witamin i koenzymów na poziomie komórkowym.

Badania prowadził będzie znany w otoczeniu piłki nożnej fizjolog sportowy Pan dr Piotr WIŚNIK, trener UEFA A i wykładowca wielu kursów UEFA organizowanych przez PZPN.

Badania mają na celu sprawdzenie powyższych wskaźników oraz przygotowanie dla zawodników indywidualnej diety sportowca opartej na naturalnych składnikach odżywczych.

Badania na poziomie komórkowym będą pomagać naszym zawodnikom lepiej uzupełniać mikroelementy, witaminy i koenzymy po wysiłku fizycznym, co w konsekwencji przełoży się na podnoszenie ich poziomu sprawności motorycznej.

Ponadto w czasie badań grupa kilku najwybitniejszych zawodników z U17 i II zespołu seniorów zostanie poddana specjalistycznemu badaniu psychomotorycznemu, który określi poziom sprawności ich układu nerwowego.

Badania te mamy nadzieję, że staną się stałym punktem monitorowania zawodników naszej Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec w kolejnych latach.

Fundacja PZU Obecnie dzięki wsparciu FUNDACJI PZU możemy zbadać 60 zawodników naszej Akademii.